Müşteri Hizmetleri

Satış Sözleşmesi

1. ESCmarket.com'da banka havalesi , Kredi Kartı Peşin Ödeme ve Kredi Kartınız ile taksitli ödeme yaparak alışveriş yapablirsiniz . Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.
2. ESC Teknoloji Bilişim Ticaret Limited Şirketi. tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir ve KDV dahildir. (KDV oranları %18)
3. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından ESC Teknoloji Bilişim Ticaret Limite Şirketi sorumlu değildir.
4. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içinde yapmaktadır.Trabzon icerisinde yapılan siparişler kendi elemanlarımız tarafından teslim edilecek ve ödeme kapıda teslim alınacaktır.Avrupadan online sipariş kabul edilmemektedir.
6. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda, Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak satis@escmarket.come-mail adresine  gönderilip durum bildirilmelidir.
Genel olarak satın alınan ürünler tahrip edilmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 14 ) günlük süre içinde cayma hakkı kullanılarak iade edilebilir.??
8. Sipariş vermiş olduğunuz ürünü kargoya verilmeden önce aşağıdaki telefon numaralarımızdan arayarak veya üyeliğinizle sisteme giriş yaparak iptal talebinde bulunabilirsiniz.
Kredi kartı bilgileri sistemde hiçbir şekilde kayıtlı tutulmayacak, gizlilik ve iyi niyet esaslarına uyulacaktır.
10. ESCmarket.com'da alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.??Cayma Hakkı Prosüdürleri:? ?28.05.2014 tarihinde yürürlüğe giren 6502 sayılı Tüketicinin korunması hakkındaki kanun;? ?6502 sayılı tüketinicin korunması kanun gereğince alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün icinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve hicbir ücret ödemeden ürünleri iade etme hakları vardır.? ?Cayma hakkı kullanılabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü iade etmek istediğinizi tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir.10 gün icerisinde ürün tarafınızdan aldırılarak hiçbir masraf ödetmeden ürün bedelş tarafınıza iade edilir.? ?Ürün tarafımıza iade edilirken ürünün orjinal faturası ürün ile birlikte gönderilmelidir.Fatura gönderilmeyen durumlarda ürün bedeli iade edilmez.Ekstra kargo maliyetleri müşteriye yansıtılır.Cayma hakkı süresi dışında kalan durumlarda iade süreci 30 gün dür.(ürünün arızalı cıkması durumu servis raporu istenir)? 
?Cayma Hakkının Geçerli olmadığı Durumlar?;

Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler.

Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye uygun olmayan ürünler iade edilebilmesi içib açılmamış kullanılmamış veya denenmemiş olmalıdır.

Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları basılı ürünler ve yazılım programları sarf malzemeleri.

Elektronik ürünler;

Satın alınan ürünün orjinal kutusunda zarar verilmemiş olması faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.Gönderilmemesi halinde iade talebi kabul edilmez.Kurulumu servis tarafından yapılan ürünler için servis haricinde kutunun açılması veya kurulumunu servis haricinde yapılması durumunda iade kabul edilmez.Satın alınan cep telefonu veya Tablet Bilgisayara sim kart takılması, Wi-Fi ile network bağlantı kurulması halinde cihaz 2.el statüsüne geçmiş olacaktır.İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması gerekmektedir.Bu nedenle de sim kart takılan Wi-Fi ile bağlantı kurulan ürünler cayma hakkı kapsamında iade kabul edilmez.Ayıplı veya arızalı ürün olmasu halinde tarafımıza irtibata geçilmeli ve ilgili teknik servisden rapor tutdurularak iade yapılır.Cayma hakkı dışında kalan talepler için ürünün teknik servise gitmesi ve serfis tarafından iade kararı verilmiş olması durumunda iade kabul edilir

Tüm sorularınız için satis@escmarket.com

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.